Žalioji arbata, kaip pagalbinė priemonė lieknėjimui

Žaliosios arbatos naudingosios savybės

Žalioji arbata – unikalus produktas, kuriame gausu naudingųjų medžiagų ir šiandien pristatysime kuom jis gali būti naudingas lieknėjimui, sveikatai ir grožiui. Gana keista yra tai, kad žalioji arbata buvo atrasta sąlyginai neseniai. Rytuose žalioji arbata vartojama jau tūkstantmečius ne tik dėl malonaus skonio, bet ir dėl jos savybės numalšinti troškulį bei dėl gausybės gydomųjų jos savybių. Laikoma, kad žalioji arbata gana reikšmingai padeda Rytų gyventojams ilgai išlaikyti jaunystę ir judrumą, be to jų gyvenimo trūkmė yra gerokai ilgesnė nei kituose pasaulio kraštuose.

Žaliosios arbatos įtaka lieknėjimui

Žalioji arbata yra puiki priemonė, kuri gali padėti Jums sulieknėti. Pavyzdys – tarp japonų ir kinų, kurie reguliariai geria žaliąją arbatą, retai galima sutikti nutukusį žmogų. Kaip gi žalioji arbata padeda sulieknėti? Pasirodo, tarp naudingųjų žaliosios arbatos savybių yra tokių, kurios skatina lieknėjimą: ji puikiai išvalo organizmą, normalizuoja virškinimo trakto darbą ir metabolizmą. Taip pat pažymėtinas teigiamas žaliosios arbatos poveikis greitesniam riebalų virškinimui. mažesniam alkio jausmui. Toliau pristatysime, kaip galima išnaudoti žaliosios arbatos naudingasias savybes lieknėjimui.

  1. Gerti 30 minučių prieš valgį. Puikiai prisidės prie lieknėjimo proceso, jeigu gersite žaliąją arbatą 30 minučių prieš kiekvieną valgį. Vienkartinė dozė – arbatinis šaukštelis 300 ml vandens, išlaikyti 2 minutes, gerto be cukraus. Tai padės pagreitintį maisto virškinimą, riebalų skaidymą. Taip pat rekomenduojama derinti žaliąją arbatą su kitomis žolėlėmis, galinčiomis sustiprinti naudingasias lieknėjimui savybes. Pavyzdžiui, su kinrožėmis, kurios suteikia lengvą laisvinamąjį ir šlapimo išsiskyrimo skatinimo poveikį, arba gudobele, gebančia skaidyti riebalus ir mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Nepamirškite apie smulkintą cinamoną, kuris suteiks arbatai ne tik neįprastą malonų prieskonį, bet ir gerokai sustiprins medžiagų apykaitą, o linų sėmenų arbatinis šaukštelis, išgertas su žaliąja arbata, pažabos ir patį stipriausią alkio jausmą.
  2. Praturtinkite savo maistą žaliąja arbata. Lieknėjimui ją galima naudoti ne tik kaip gėrimą, bet ir kaip prieskonį maistui. Sumalkite žaliąją arbatą į miltus ir vartokite po pusę arbatinio šaukštelio kartu su kiekvienu maitinimu užgeriant vandeniu – tai teigiamai veikia lieknėjimo procesą. Taip pat maltą žaliąją arbatą galite įmaišyti į salotas, košes ir kitus dietinius patiekalus (išskyrus kokteilius, sriubas ir kitą maistą, kuriame gausu skysčio).
  3. Naudokite žaliąją arbatą, kad sustiprintumėte lieknėjimo dietų poveikį. Dietologai rekomenduoja vartoti žaliąją arbatą kaip įmanoma dažniau. Jeigu norite sulieknėti, stenkites kuo daugiau valgyti vaisius ir daržoves. Jeigu negalite visiškai atsisakyti miltinių gaminių ir saldumynų, sumažinkite jų vartojimą iki minimumo. Vietoje keptos mėsos valgykite virtą. Nepersistenkite su cukraus ir druskos vartojimu. Kruopos, ryžiai, grikiai yra gerai, tačiau jų nederėtų valgyti dažnai. Ir nepamirškite gerti žaliąją arbatą kaip galima dažniau – nėra jokių apribojimų jo vartojimui lieknėjimo sumetimais.

Kyla akivaizdus klausimas – kiek gi reikia laiko, kad sulieknėtumėte vartodami žaliąją arbatą? Pakanka poros savaičių ir tokios dietos dėka jūs ne tik išmokysite savo organizmą teisingai maitintis, bet ir numesite šiek tiek svorio. Be to nauda nuo žaliosios arbatos yra dviguba – iš pradžių jūsų organizmas atsikratys skysčio pertekliaus, o paskui pradės deginti riebalus. Tokio lieknėjimo būdo privalumas yra tas, kad organizmas pripras prie teisingos mitybos ir net jeigu retkarčiais jums norėsis palepinti save maistu, kuris nesuderinamas su dieta, papildomo svorio jūs vargu ar priaugsite.Naudingosios žaliosios arbatos savybės grožiui

Žaliosios arbatos naudingosios savybės naudojamos visame pasaulyje. Be to į žaliąją arbatą atkreipia dėmenį tiek netradicinė medicina, tiek oficialūs šaltiniai. Pirmaujančios farmacijos kompanijos ir kosmetikos gamintojai atkreipė dėmesį į šį nuostabų ir unikalų gamtos gaminį. Ne atsitiktinai naudingosios žaliosios arbatos savybės taip aktyviai naudojamos papilduose ir kremuose.

  • Veido kaukė, labai naudinga odos sveikatai – sumalkite du valgomuosius šaukštus žaliosios arbatos, užpilkite 50 ml. verdačio vandens 30 sekundžių, nupilkite vandenį, likusią arbatos masę sumaišykite su dviem valgomaisias šaukštais jogurto. Žaliosios arbatos naudingosios savybės padarys šį mišinį puikia tonizuojančia priemone. Poveikio sustiprinimui galite pridėti arbatinį šaukštelį medaus. Patepkite šiuo kremu veidą 20 minučių.
  • Plaukų kaukė – arbatinį šaukštelį žaliosios arbatos užpilkite 100 ml. verdančio vandens, leiskite atvėsti, prafiltruokite vandenį, įmaišykite du valgomuosius šaukštus varnalėšos aliejaus ir kiaušinio baltymą (jeigu plaukai sausi arba normalūs) arba trynį (jeigu plaukai riebaluoti). Viską gerai išmaišykite ir patepkite plaukus per visą ilgį 30 minučių.